פריון

underline-wave.png

"ילדים זה שמחה, ילדים זה ברכה..." (הברירה הטבעית)

אך לעתים הרצון העז לילדים נתקל במציאות בה ישנו קושי להיכנס להיריון אם מניסיונות טבעיים ואם במהלך טיפולי פוריות. הסיבה יכולה להיות מוגדרת וידועה לדוגמא אצל האישה – רזרבה שחלתית נמוכה, שחלות פוליציסטיות, בעיות מבניות/מכאניות של מערכת הרבייה, חוסר איזון הורמונלי ועוד, ואצל הגבר ספירת זרע נמוכה, מורפולוגיה בעייתית, בעיות הורמונליות, וריקוצלה וכדומה.

דוגמאות נוספות יכולות להיות מצב של מחזור ארוך מדי (מעל 35 ימים) או קצר מדי (כמו 21 ימים), מצב של דימום בין הוסתות, שיפור עובי ואיכות רירית הרחם, שיפור איכות הזקיקים, הביציות והזרע, שיפור זרימת הדם לרחם, הפחתת כיווצים ומתחים הגורמים לזרימת דם לא תקינה, חוסר שינה או תזונה לקויה העלולים לפגוע בפעילות התקינה של המערכות בגוף.

לעתים נעשו כל הבדיקות ואין כל ממצא רפואי והזוג נותר עם תשובה של "אי פריון לא מוסבר", דבר שמוסיף לחץ ודאגה שלמרבה הצער אינם עוזרים או מקדמים את הזוג אל עבר ההיריון הנכסף. הכמיהה להיריון יכולה ליצור מגוון של אתגרים וקשיים, תרופות או ממחשבות בלתי פוסקות, אלו דברים שיכולים להחליש את הגוף והנפש. באמצעות טיפולי הדיקור והשיאצו אני מאמינה שניתן להקל, לחזק, להרגיע ולשפר את מצבם של האישה ו/או הגבר.

טיפולים בדיקור סיני ובשיאצו באים לתמוך בפוריות גם של האישה וגם של הגבר. יותר ויותר זוגות פונים לכיוון זה על מנת לתת מענה קצת אחר ולהחזיר את האיזון הדרוש גם לגוף אך לא פחות חשוב גם לנפש ובכך לאפשר קליטה להיריון. את הטיפולים רצוי וכדאי לשלב במקביל לטיפול המערבי הקונבנציונאלי שכן השניים יכולים להשתלב יחד בלי שהאחד פוגם באחר ואף רק משפרים את הסיכויים.

כל טיפול יתחיל בתשאול מקיף על הגוף והסימפטומים המלווים אותו בתקופה האחרונה ובכלל לאורך זמן, הרגלי החיים והתזונה, מצב הרוח הכללי וכל דבר שיכול לצייר תמונה שלמה של האדם. תמונה שתוכל לעזור לנו לכוון את הטיפול בצורה הטובה והיעילה ביותר.

אז נשלב את מכלול הכלים שצברתי במהלך השנים (דיקור סיני, שיאצו, טיפולי מים, המלצות תזונה, צמחי מרפא, פרחי באך, תרגילי נשימה, תנועה ודמיון מודרך) על מנת להתאים באופן אישי את הטיפול עבור כל אישה ואישה או גבר.

אני מאמינה שהטיפול הוא לא ידוע מראש, כל טיפול הוא למעשה קשר שנוצר ביני לבין המטופל/ת. קשר שיש לו מטרה, לשפר את חייו של המטופל פיזית או רגשית ובמקרה הזה גם להביא להיריון ולידיים מלאות. ולכן אין טיפול אחד שיתאים, אין פרוטוקול אחד ויחיד ודרך החיבור והקשר האישי, נוכל למצוא את הדרך להצלחה. את הדרך ליצור היריון בריא, לידה מוצלחת ומשפחה חדשה.