נעים להכיר

שירי רז

underline-wave.png

נעים להכיר, אני שירי רז. מטפלת!

אני מטפלת ברפואה סינית ומטפלת במים, אבל בעיקר מטפלת בא(נשים) ובילדים. ואני אוהבת את העבודה שלי:)

בנוסף אני גם בת זוג לדניאל ואמא לשחר, יובל וגילי, ותמיד תמיד אישה לומדת, חוקרת, מתנסה, סקרנית ואוהבת להוסיף לארגז הכלים שלי עוד אפשרויות טיפוליות.

האני מאמין שלי הוא שבכולנו יש את היכולת להתנהל בעולם הזה בשמחה, בבריאות וברווחה. אני שמחה שיש לי את ההזדמנות הזו לאפשר לאנשים רגע של שקט, רגע עם עצמם, רגע של נשימה. אלו הדברים הקטנים שאנו שוכחים לתת לעצמנו. ואלו הדברים הפשוטים שיעצימו את הרווחה הפיזית, הרגשית והנפשית. אני פה רק בשביל להזכיר לכל אחד ואחת את זה, להעצים את זה ולהחזיר אותנו למקום מאוזן וטוב יותר עבורנו.

בתחילת דרכי הבוגרת הלכתי על בטוח, תואר ראשון ושני ועבדתי בעבודה משרדית 8-5. לאחר תקופה מסוימת החלה לבצבץ בתוכי התהיה של האם זה המקום שלי בחיים, ומה אני באמת רוצה לעשות ולהיות.

באופן די קוסמי קבלתי טיפול במים, ושם בבריכה הרגשתי כאילו הגעתי בתוכי הביתה. העוצמה השקטה שיש במים העניקה לי מקום אמיתי של רוגע ושלווה. פה הרגשתי את הזרימה של המים, את הכוח שלהם ואת היכולת שלי למצוא איזון, מנוחה וחוזק פנימי שמאפשר לי להתנהל בעולם ממקום נכון יותר עבורי.

underline-wave.png

מאז, יצאתי למסע שהוביל לשינוי משמעותי בחיי שממשיך כל יום ולאורך כל הדרך אני נהנת ללמוד, להתבונן ולהעניק.

צללתי אל תוך עולם המים ואני מטפלת בשיטות וואטסו / ווטרדנס ובסל הכלים המימי שלי יש מעולם ההידרותרפיה, הדרכת שחייה, שחיית פעוטות, והתעמלות במים.

במקביל אני מטפלת ברפואה סינית ומטפלת במגע בשיאצו ובטווינא עם התמחות בנשים ובילדים. העמקתי בתחום של ריפוי והבנה של טראומות, מתרגלת מיינדפולנס וצ'י קונג, למדתי אנפוקו עיסוי בטן, עיסוי תינוקות ובייבי יוגה, פרחי באך, קורסים מתקדמים במגוון נושאים ברפואה סינית, והיד עוד נטויה.  

בחדר הטיפולים ובמים מצאתי את היכולת והאפשרות ליצור קשר נקי עם האדם שמולי. התקשורת שנוצרת בינינו היא באמצעות השיח, המגע והתכוונות של כל אדם לריפוי של עצמו.

המגע עבורי הוא מבין אבני הבסיס של חיינו. שכן, המגע הינו חיוני להתפתחות גוף ונפש, יתרונותיו כה רבים ויש לנו צורך פיזי ורגשי לחוש בו ולקבל אותו, מלידה ובמהלך כל חיינו.

underline-wave.png

בטיפול אני קודם כל רואה ומקשיבה לאדם עצמו ולא רק לכאבים או האתגרים הספציפיים שעימם הוא הגיע. חשוב לי להבין ולדעת על אורח החיים, הסביבה בה האדם מתנהל, הדברים שעושים לו טוב ואלו שפחות. בנוסף, גדלה בי ההבנה והאמונה כי ישנו קשר בל ניתק בין הגוף לנפש, כך שישנה השפעה חזקה על הגוף שלנו בהתאם למחשבות שלנו, לאמונות שלנו, לחוויות שלנו ולמציאות בה גדלנו ובה אנו חיים ובוחרים לחיות.

הן למים והן לרפואה הסינית יש פוטנציאל עצום. יש להם השפעה חיובית על הגוף שלנו, בחיזוק, בשיקום, בשחרור והרפיית מתחים ולחצים ובריפוי ובמציאת האיזון הפנימי שלנו.

העבודה עם אנשים מכל הגילאים מטעינה אותי כל פעם מחדש. אני שמחה שמתאפשר לי להעניק אך בו זמנית לקבל המון וניתנת לי ההזדמנות להראות לאחרים הן במים והן מחוצה להם את הפשטות, את ההנאה,את החשיבות ואת העוצמה שיש בהקשבה אל עצמנו, שיש בלקיחת נשימה ושיש בזכות הזו לטפל בעצמנו.

אני קמה כל יום עם חיוך ונהנית ללכת לעבודה שבה אני יכולה להעניק לאחרים ולעצמי משהו כל פעם מחדש.

מה כבר יכול להיות יותר טוב מכך?!