לאחר לידה

underline-wave.png

אז עברת את אחת מהחוויות הכי עוצמתיות שיש עבור הגוף שלך ועבור הנפש שלך.

יצרת חיים בתוכך, הבאת אותם לעולם ועכשיו את כביכול אמורה לחזור לשגרה.

אבל לא תמיד את מרגישה בדיוק אותו דבר, את שונה פיזית ורגשית, הרי עברת היריון (קל או קשה זה לא משנה) חווית לידה (ארוכה או קצרה, עם או בלי אפידורל, ביתית או עם התערבות רפואית, קשה או קוסמית) ולעיתים גם חוויה קשה מנשוא של לידה שקטה.

לא סתם נאמר 6 שבועות משכב לידה, לאחר מכן ישנה "חופשת לידה" ובכתבים רפואיים שונים אף מדובר על שיקום של בין שנה ל 3 שנים של הגוף והרחם לאחר היריון ולידה.  ועוד לא התחלנו לדבר על הלב שלך.

אישה שחוותה היריון ולידה תמיד תהיה לאחר לידה… גם אם עברו שנים מאז, כי זו באמת חוויה משנת חיים. ואת החיים האלה חשוב לחזק, חשוב לתחזק. חשוב להכיר בצורך שלך לרגע של שקט ומנוחה. רגע של הטענת אנרגיה אבל גם פריקת אנרגיות שאינן נחוצות לך ואין לך מקום באמת לעשות את זה באופן משוחרר.

לפעמים הציפיות שיש עלינו מבחוץ אך בעיקר הציפיות שאנו מטילות על עצמנו הן כל כך כבדות ומתישות, שחשוב לי להגיד לך שזה בסדר גם להרגיש עייפה, שזה בסדר גם להרגיש שאת לא מספיקה אבל זה באמת באמת בסדר לקחת לעצמך את הזמן הזה לדאוג לעצמך פיזית ורגשית, לדאוג להזין את עצמך בדיוק כמו שאת דואגת להזין את ילדיך ואת משפחתך.

ההזנה הזאת היא החשובה מכל, כי אמא שדואגת לעצמה היא כזו שבעצם דואגת לרווחתם של ילדיה ומשפחתה.

לפעמים זה ממש קשה ליישם, קשה 'לברוח' מהמטלות האין סופיות של החיים, אבל לפעמים זה אחד מהדברים הפשוטים שצריכים להינעץ ביומן, כי ככה כל שאר הדברים יסתדרו הרבה יותר טוב.

אז זה לא באמת משנה אם יש לך ילד אחד או חמישה, אם הם בגנון או בטיול אחרי צבא, אמא זו אמא, אבל אני פה כדי להזכיר לך גם את עצמך. אותך! את הצרכים והרצונות שלך. לעזור לך למצוא את החיבור שלך לגוף, לנפש ולנשמה שלך.

הטיפולים מטרתם להחזיר אותך לאיזון פנימי, להרמוניה זורמת ולתחושה של אוויר בגוף ובלב.