טיפולי מגע

underline-wave.png

כולנו זקוקים לאותו הדבר הראשוני ביותר שקיים : חיבוק ומגע.

הצורך האוניברסאלי במגע אינו דועך עם השנים. אנו נוטים להתייחס למגע כאל דבר מובן מאליו, אך חשיבותו בסיסית ביותר. המגע הוא יותר מהרגשה נעימה. כולנו זקוקים למגע אוהב ומקשיב מיום היוולדנו ועם יום מותנו.

קיים בנו הצורך שיחבקו אותנו ושיגנו עלינו. הצורך לזכות בחום ובאהבה פשוט כי אנחנו קיימים.

underline-wave.png

טיפולי מגע – שיאצו/טווינא

באמצעות שיטות טיפול אלו, אנו למעשה מאפשרים לעצמנו שעה של מנוחה ושעה של הקשבה פנימית. אנו קשובים יותר לגוף שלנו, לנשימה שלנו, למחשבות שלנו באם מטרידות או מכבידות או אלו שפשוט שם.

טיפולי שיאצו וטווינא מבוססים על עקרונות הרפואה הסינית השואפת ליצור איזון והרמוניה בגוף, בין המערכות השונות ובין הגוף לנפש. הטיפולים משלבים בין לחיצות, עיסוי, מתיחות בדרגת עומק שונה ומותאמת לכל מטופל ומטופל. כל מטופל הוא עולם ומלואו ויש באפשרות השיאצו והטווינא להקל על מכאובים, לרווח את הגוף, להכניס אנרגיה חדשה ולהביא אותו לאיזון מקסימלי עבורו.

שיאצו הינה שיטת טיפול יפנית המבוססת על עקרונות הרפואה הסינית ומסתכלת על האדם בכללותו – גוף ונפש גם יחד. מטרת השיאצו היא לטפל בסימפטומים המופיעים (בין אם כאב, לחץ או חולשה) ובמקביל לברר מהו שורש הבעיה ולפתור גם אותה. התהליך הטיפולי משלב גם הסתכלות על אורח החיים של האדם, הרגלי התזונה שלו ודרכים ליצירת איזון ורוגע כללי.

טווינא הינה שיטת טיפול סינית המאופיינת במגע דינמי ויחסית מהיר תוך שילוב של טכניקות ידניות לעיסוי הרקמות הרכות (שרירים וגידים) של הגוף, לחיצה על נקודות ספציפיות (אקופרסורה) על מנת להשפיע ישירות על זרימת הצ'י, ומניפולציה (הנעה) המיועדת לעריכה מחדש של הקשר בין השרירים והעצמות לבין הרצועות.

אנפוקו – עיסוי בטן –הינה אמנות ריפוי במגע יפנית מסורתית ופירושה לחיצה ובטן.  הבטן הינה מרכז רגשי עמוק ומיוחד. לא סתם ישנן אמרות רבות כמו "פרפרים בבטן" או "כמו אגרוף לבטן" שממחישות את הקשר בין הבטן שלנו לרגש. כמו כן הקהילה המדעית בשנים האחרונות מבינה שלמעיים יש מוח ומחשבה משל עצמם, במלוא מובן המילה. אמנם המעיים מחוברים אל המוח באמצעות רשת נרחבת של חיווט ומערכות תקשורת, אולם הם גם האיבר היחיד בגוף, פרט למוח, שיש לו מערכת עצבים משל עצמו. "המוח השני" בבטן למעשה משמש כווסת רגשי דומיננטי ומעביר מידע מהבטן אל המוח ולא רק להיפך. ההבנה כי דרך טיפול מגע ראשוני בבטן נוכל לטפל בהרבה תופעות פיזיות ולעזור למטופלים שלנו למקסם את הרווחה הפיזית והרגשית שלהם.

אמנות האנפוקו עובדת על כל הגוף, תוך שימת דגש לאזור הבטן והאגן. המגע באזור זה מניע, פותח חסימות, מרפה שרירים ואיברים, מרחיב נשימה ומחזיר חיוניות לאזור ולגוף כולו.

כל טיפול מותאם לצרכיו של המטופל ולמעשה יוצר את הגירוי המתאים לגופו בין אם עצבי, שרירי או עמוק יותר עד לרמת הנפש.

ניתן לטפל במגוון בבעיות פשוטות ומורכבות: בעיות אורתופדיות כגון כאבי גב /צוואר למיניהם , כאבי שרירים, כאבי כתפיים וכיו"ב. בעיות פנימיות כגון בעיות עיכול, שינה, גניקולוגיה או בעיות רגשיות המלווים בלחץ או בחרדה.

הטיפול מתבצע על מזרון שיאצו או על מיטת טיפולים, אורך כשעה ומתבצע עם בגדים נוחים אותם לובש המטופל.

ניתן לקבל טיפולים בקליניקה נעימה במושב רם און (גלבוע) או במקרים ספציפיים בבית הלקוח.

underline-wave.png

טיפול שיאצו בהיריון

אתחיל ואכתוב, שאין על טיפול שיאצו בזמן ההיריון (בכל שלב שהוא!)

בזמן ההיריון מתרחשים בגוף האישה שינויים פיזיים המלווים בעלייה ברמת ההורמונים, בצקות, עלייה במשקל, נפח הדם העולה והנשימה המאומצת, לכל אלו מתווספים לחצי החיים המודרניים, וגורמים לא אחת למתח שרירי כתפיים, גב, מותניים, עכוז, רגליים לעייפות נפשית מצטברת המלווים לעתים בפחדים וחששות. טיפולי שיאצו במהלך ההיריון יש בהם כדי להקל על כל אלה. הטיפול נועד להקלה והרפיה, לשיכוך ולריכוך המתח הפיזי והנפשי, ובכך לאפשר תנועה חופשית יותר, הרגשת רוגע ורעננות, הנאה מן ההיריון, הכנת הגוף לקראת הלידה וקשר ראשוני עם העובר.

שיאצו בהריון היא שיטת טיפול נעימה ואפקטיבית מאד, בטוחה ומומלצת לנשים בהריון עד הלידה ממש. הטיפול יסייע לך להתחבר לגופך ההולך ומשתנה בתקופת ההיריון, מפחית מתחים ומיחושים שונים, מטעין באנרגיה, מאזן את מערכות הגוף ומעניק רגעים יקרים של מנוחה ושקט פנימי.

הטיפולים מתרחשים על מזרון רחב בקליניקה נעימה במושב רם און ליד עפולה, ומומלץ לקבל טיפול על בסיס קבוע במהלך ההיריון על מנת למנוע או להקטין משמעותית את חוסר הנוחות הפיזית ולהגדיל את החיוניות והאנרגיה הכללית ולהעצים חיובית את החוויה.

הטיפול במהלך ההיריון הוא הרבה יותר מסתם פינוק, הוא חשוב ומתבקש.

שיאצו תומך ומטפל באופן יעיל במקרים של: