המעגל הנשי

חייבת להתרחש פרידה לפני שאפשר לחזור, חייב להיות חורף לפני שיכול להיות אביב.

כל זרע זקוק לזמן משלו לצמיחה

כל אישה זקוקה לזמן לעצמה

הירח יוצר את הגיאות. האישה, המחוברת לעצמה, מקבלת בברכה את השפל ואת הגיאות בחיים"

מחזורים / מתוך הטאו של הנשים

underline-wave.png

אנחנו מיוחדות! וחייבות להגיד את זה בקול רם!

נשים, נשיות והטבע הנשי הן דבר מקודש. והאישה היא יצור מופלא, מהאנטומיה המטורפת הפנימית שלנו ועד האינטליגנציה הרגשית שלנו. האישה היא פלא היצירה מרגע הולדתה ועד רגע לכתה. המעגל הנשי בכל שלביו הוא מרתק, מתהווה ומשתנה, מאתגר ומרגש.  

הכל באישה מחובר – הגוף לנפש לשכל לכל רמות התודעה. כמובן שכל אחת היא עולם ומלואו. לכל אחת יש את המסלול שלה אבל כולנו עוברות בין צמתים נשיים משותפים, מיוחדים וחשובים במהלך חיינו. קבלת הוסת הראשונה וההתבגרות המינית, שנות הפריון וההולדה, שנות גידול הילדים מינקותם ועד בגרותם ושנות המעבר לגיל הבינה ומה שבא לאחר מכן. בכל השנים הללו ישנה אצל רובנו את התהייה וההבנה (ולעתים המאבק הפנימי) מי אני כאישה ומהי הנשיות עבורי.

אנחנו נדרשות כבר מגיל צעיר לעשות הרבה דברים במקביל תוך הבניה מגדרית וחברתית כי עלינו להתנהג ולהתנהל בצורה כזו או אחרת. בכל שלב בחיי האישה מוטלות עליה ציפיות שונות שלא תמיד תואמות את האני הפנימי שלנו. בנוסף אנחנו הנשים מחזיקות ביכולת הפנומנאלית לעשות כל כך הרבה במקביל, חלוקת הקשב המופלאה שלנו מורכבת משלל עולמות כמו טיפול בילדים, בפיתוח קריירה, בהשקעה בזוגיות, באירוח או ב'ניהול' חברויות מקבילות, בניראות כלפי חוץ ולעתים אנחנו נוטות לשים את עצמנו בסוף הרשימה, כי צריך לדאוג קודם כל לשאר ואז שמגיע תורנו למי יש כבר כוח…

ופה אני רוצה לצעוק לכולנו את מה שכולנו בסתר מרגישות – אני אחת ויחידה ואני חשובה! ויש בי כל כך הרבה גוונים וכל כך הרבה צדדים המשתנים בהתאם למחזוריות שלי, בהתאם לעונות השנה שבתוכי. ההכרה בכך, ההבנה של המחזוריות הפנימית שלי וההסכמה להתנהל יחד עם זה ולא במאבק היא היא הדרך לחיות חיים מיטיבים ושלמים.

בשנים האחרונות יש יותר הבנה ומודעות גלויה לגבי בריאות האישה והצורך להתאים אותה באופן ספציפי עבור כל אישה. כי זהו מושג רחב המשלב היבטים ביולוגיים, נפשיים, סוציולוגיים ועוד המרכיבים את בריאותן ורווחתן של הנשים. כשהבנתי שאני כאישה, מיוחדת הן בגופי והן בנפשי החלטתי לצלול פנימה לתוכי ולתוך הידע הנגלה לאיטו ולסלול את הדרך הנכונה עבורי כאישה, כאמא, כמטפלת ולחוות את החיים הללו באופן המיטיב עבורי. הבנת מחזור החיים הנשי חשובה להבנת המכלול הנקרא בריאות האישה ולהבנת מורכבותו.

אם אקשיב רגע לעצמי, אבין למה אני זקוקה, וגם אמלא את גופי ונפשי באנרגיה הנכונה, אם ניקח אחריות על הצרכים שלנו כנשים בכל שלב שהוא בחודש או בחיים, ונקדיש לגוף ולנפש שלנו את תשומת הלב לה אנו זקוקות, נוכל להמשיך לג'נגל בין כל המטלות, הדרישות ואחריויות השונות שהטלנו על עצמנו. אוכל להיות האישה שאני רוצה להיות עבור עצמי, משפחתי וסביבתי.

כמה דקות ביום שאנחנו לוקחות לעצמנו, לנשימה או לתנועה. כמה שעות שבועיות שנבחר ללכת לשחייה, לחוג ריקוד או קרמיקה, למפגש של שתי חברות ששופכות את כל הטרוניות והתלונות תוך אמפטיה אמיתית או בטיפול כזה או אחר שמייצר תרפיה פנימית. אלו השעות בהן נוצרת התרפיה, הצמיחה והחיבור הפנימי לעצם היותי אישה המורכבת מרבדים רבדים נפלאים.

בטיפול שיאצו או בטיפול מים אני מקבלת אותך כפי שאת. אין צורך ואין דרישה לכלום, חוץ מלנשום ולהיות.

אני מזמינה אותך להיות מי שאת רוצה להיות או מי שאת יכולה להיות בכל רגע נתון. ובמקביל לתת לך את הכוח, האנרגיה והאמונה לגבי היכולות והעוצמות הפנימיות שלך. לחזק את החוזקות, להכיר בחולשות ולאזן בין שניהם.