היריון

underline-wave.png

היריון זה דבר מופלא. היכולת ליצור חיים בתוך האישה הוא רעיון מדהים. אלו 9 חודשים בהן האישה עוברת שינויים פיזיים ושינויים רגשיים ועוברת תהליך פנימי ההופך אותה לאמא (גם אם זה לא הילד הראשון שלה).

התקופה הזאת יכולה להיות תקופה נפלאה, מלווה בהרבה התרגשות וציפייה, ובמקביל יכולה לשלב מגוון של כאבים פיזיים ותחושות של פחד, חרדה, הצפה רגשית או קושי מהעומד לקרות.

באמצעות הדיקור, השיאצו וטיפולי המים ניתן לתמוך ולעזור להריונית לעבור את התקופה הזו בצורה המיטבית ביותר עבורה.

בהקשר הפיזיולוגי הטיפולים יכולים לעזור במצבים של הפחתת בחילות והקאות, הקלה בכאבים של הגב והאגן והמפרקים, תחושת כבדות וליאות, נפיחות, שינויי לחץ דם, עייפות ושינוי מצב רוח, חשש מהפלות חוזרות.

ובהיבט הרגשי ניתן לתמוך בפחדים ורגשות שעולים בעקבות השינוי המתקרב, חששות לגבי הלידה עצמה ומה שיבוא אחריה, מחשבות בלתי פוסקות ואף דיכאון וחרדות.

הרעיון הבסיסי העומד מאחורי כל טיפול שכזה הוא למעשה להחזיר את הגוף לידי איזון ולאפשר לכל אישה היריון בריא ומוצלח בעבורה.

בעידן שבו אנו חיים היום, אישה בהיריון עוברת עשרות בדיקות רפואיות במהלך ההיריון, הכול כדי לראות כי מתפתחים היריון ועובר תקינים. אך לרוב אין כמעט התייחסות אל האם ואל מה שעובר עליה פיזית ורגשית. נשמע הרבה כי הרופא/ה אמרו שכל התופעות ייעלמו עם הלידה ואין מה לעשות עם זה מהבחינה הרפואית. אז זהו שיש! לרפואה המשלימה יש הרבה אפשרויות והצעות לתמיכה ולהקלה בסימפטומים, בתחושות ובמצבים אותם עוברת ההיריונית. ניתן לטפל בדיקור, במגע או במים בכל שלב שהוא של ההיריון, תוך הבנה עמוקה של באיזה שלב / שליש נמצאת האישה וע"י כך להתאים את הטיפול הנכון עבורה. טיפול בשליש ראשון לא יהיה זהה לזה של השליש האחרון.

כמו כן, נשמע הרבה מפי הנשים עצמן כי 'היריון הוא אינו מחלה, ואני מנסה להמשיך כרגיל', אז כמובן שאין הכוונה כי יש להתנהג אחרת לגמרי ולא לעשות כלום, להיפך, ההמלצה היא לקבל ולהכיר במצב החדש של הגוף והנפש, ולהתאימו לאורח החיים של כל אישה. אין מניעה מלהמשיך בפעילות גופנית שעשית עוד לפני ואף מומלץ, אין מניעה מלנוע ומלפעול במהלך היום, אך יש להקשיב לגוף ויש להקשיב לתחושות הפנימיות ולתת להן מקום. וכן יש מקום לתת לך את המקום לנוח, לנשום, לפרוק ולהטען מחדש.

היריון הוא תקופה שאין כמוה, רק מעצם הרעיון של יצירת חיים בתוכי, יש את השינויים הפיזיים, ההורמונליים והרגשיים שעוברים בזמן הזה, יש את החששות והדאגות הנלוות, יש את השמחות הקטנות ויש את אי הודאות הענקית שעוטפת את הכל. 

בזמן הטיפול, האישה מצליחה למצוא רגע של שקט ורגע לעצמה, על מנת להקשיב, על מנת לנשום ועל מנת לראות את הדרך בבירור יותר כדי שהתקופה של ההיריון תוכל לעבור עליה כחוויה נעימה יותר ומאוזנת יותר ובכדי להגיע ללידה חזקה פיזית ורגשית ולחוות את הפלא הזה בצורה הכי טובה שיש.

אני פה כדי לעזור, כדי לתמוך, כדי להקשיב ואם צריך גם לכוון. אני פה כי אני מאמינה בכל נפשי כי אין צורך שהאישה תעבור את זה לבד. אני פה כדי להיות חלק מהשבט שאת צריכה על מנת לגדל את המשפחה שלך.